Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Způsob vytápění RD TČ vzduch - voda

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den, prosím o radu, názor na volbu technického řešení vytápění RD - TČ vzduch-voda.. Jde o starší RD o 2 NP, 2 spolumajitelé, 2 samostatné rodiny, dnes každá svůj elektrokotel. Máme výpočet TZ (17,8 kW) pro oba byty vychází stejně (cca 8,5 W. požadujeme pro každý byt samostatné ovládání, regulaci, samostatně měření spotřeby tepla. Po vyhodnocení získaných nabídek máme ve finále 2 z nich. Řešíme základní otázku, zda 1 TČ s rozdělením na 2 okruhy s oddělenými regulacemi, měřením pro vyúčtování (tak je ve velmi propracované a detailní 1. nabídce) nebo zda 2 samostatná TČ (tak je doporučeno ve 2. CN - prý sm ohledem na větší jednoduchost ovládání, vyúčtování, méně zařízení v malé stávající kotelně). Cenově jsou obě CN ne příliš významně rozdílné v neprospěch 2 samostatných TČ. Poraďte prosím z hlediska uživatelského, co se zdá bát šikovnější (ovládání, řízení, spolehlivost provozu, technická úskalí, životnost prvků).
Moc předem děkuji. Jiří J.
  • 27. 12. 2021  15:45
  • Jiří

Určitě je lepší mít dvě čerpadla. Odpadne hromada provozních potíží s regulací a vyúčtováním.
  • 28. 12. 2021  08:15
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku