Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

využití TČ

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den.
Měl bych dotaz k vhodnosti využití tepelného čerpadla v našem domě. Máme RD s tepelnou ztrátou 15 kW, topení elektrické topné kabely v podlaze ovládané elektronickými termostaty, TUV el. bojler 100l, el. varná deska, myčka, pračka a lednice. Vytápěná plocha 120 m2, trvale bydlící jsou 2 lidé, pozemek k dipozici je malý cca 300m2. Roční spotřeba 9 MWh. Zaujalo mě TČ vzduch-voda, ale nevím je-li vhodné, pokud nemáme a/radiátory ani b/teplovodní topení v podlaze, jen malý bojler na TUV. Děkuji za odpověď.
  • 27. 12. 2021  14:00
  • Milan

Tepelné čerpadlo vzduch/voda znamená vybudovat nový topný systém s radiátory, což je dost velká stavební úprava. Doporučil bych spíše systém vzduch/vzduch, což je na montáž jednoduché řešení a ušetří to dost elektřiny na vytápění.
Hodí se pro chaty a domy vytápěné elektřinou bez topného systému. Tady je zajímavé video jak to vypadá. https://www.cerpadla-ivt.cz/cz/jak-vytapet-chatu-tepelnym-cerpadlem
  • 28. 12. 2021  08:13
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku