Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

výměna vytápění z uhlí na T.Č, FTV , solární panely

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Nejdříve Vám poděkuji za skvělý web a Vaší poradnu.
Vážně uvažuji v mých 66 letech o výměně vytápění. Vlastním menší hotel v Krušných horách stavěný v 50 letech o 20 pokojích z 60 lůžky a celkové výměře cca 870 m/2 vytápěné plochy v dvou cihlových sousedících budovách 500 + 370 m2. osazenými 3 komorovými pl. okny /bez zateplení. Celkový počet článků v obou budovách litinového radiátoru je cca 1000. Přes 15 let oba objekty včetně jednoho boileru Dražice 200 l. v každé budově vytápím vše dvěma kotli Ekoefekt 48 kW / v centrální kotelně, oba v provozu od cca 8 st.C . od října ,listopadu do března ,celková roční spotřeba Bílínského uhlí 2 je asi 55 tun za rok. K běžnému provozu jak v zimě tak v létě i při při dotápění bazénu 6x3x1,5 m je výkon dostačující. Současný systém bych rád zachoval a připojil bych se na něj. Na dotace pravděpodobně jak fyz.osoba s IČO nedosáhnu. Jednal jsem z firmou Schlieger který mi nabídl řešení 3 x Premium X21 + S.kolektory .Ale po pročtení recenzí a Černý ovcí od jednání ustoupím. Tepelná ztráta je prý 60 ??. Prosím o doporučení řešení jak T.Č, FW či S.K. případně firmy na klíč. Jsem v tom laik. S díky J. Míč
  • 23. 12. 2021  20:28
  • Jan

K tepelné ztrátě je potřebné připočítat i potřebný výkon pro ohřev teplé vody a na tuto součtovou hodnotu pak navrhnout výkon tepelného čerpadla.
Stávající kotle lze zachovat jako záložní a špičkový zdroj tepla.


  • 26. 12. 2021  09:46
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku