Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

zapojení TČ

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den,

- firma mi zapojila tepelné čerpadlo země/voda do 1 okruhu (radiátory - podlahové topení), tzn. že z TČ jde na výstupu cca 50C do radiátoru (kvuli přetápění) a z této větve jde přes směšovač a čerpadlo do podlahového topení cca 35 C - jeden prostorový snímač

- otázka je zda je předešle zapojení je úplně správné, hospodárné s myšlenkou TČ PremiumLine HQ, které má 2 okruhy,

- kde můžu každý okruh zapojit zvlášť pod různou teplotou, jelikož horní patro radiátory nepotřebuji tolik dotápět a rychle se nahřejí, tak se mi zdá zbytečné, aby z TČ zbytečně šla voda cca 50C, když jsou radiátory studené a opatřené termohlavicemi.

děkuji,
  • 3. 12. 2021  14:30
  • Milan

Podle vašeho popisu bych řekl, že máte dva okruhy. Jeden přímý do radiátorů a jeden směšovaný do podlahovky. To je standardní zapojení pro kombinované topné systémy.
Bohužel u takto kombinovaných systémů musíte vždy topit čerpadlem na vyšší teplotu potřebnou pro radiátory. Pokud místnosti s radiátory nepoužíváte úplně intenzivně, tak můžete o něco snížit teplotu topné vody pro radiátory a tím se zvýší efektivita provozu pro celý dům.

  • 3. 12. 2021  15:00
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku