Pravidla použití poradny

 1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
 2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
 3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
 4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
 5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Spotřeba elektrické energie tepelného čerpadla

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den. Rád bych se zeptal na následující. Vytápím tepelným čerpadlem vzduch voda (výkon 22,5 kWh, dvě jednotky) v tuto dobu (konec 11/2021) rodinný dům v Benešově u Prahy o ploše cca 300m2. Projektovaná tepelná ztráta domu je 15kW, teplota venku se pohybuje v noci mezi -3/3 st.C. TUV je předehřívána tepelným čerpadlem a následně kombinovaným 200l bojlerem z Dražic na cca 60 st.C. (ECO) a to vše pro 6 osob domácnosti. V tuto chvíli je kompletní denní spotřeba elektrické energie (včetně vaření, svícení atd.) dle elektroměru cca 110 kWh. Je taková denní spotřeba vzhledem k popsané situaci obvyklá nebo je to příliš? Děkuji za odpověď. Ondřej.
 • 28. 11. 2021  00:58
 • Ondřej

Ještě doplňující informace k předchozímu příspěvku. Čerpadlo podle všeho nikdy nespíná elektrokotel a to ani u jedné z jednotek. Děkuji za odpověď. Ondřej
 • 28. 11. 2021  01:06
 • Ondřej

Dobrý den. Ještě doplňující informace k předchozímu příspěvku. Topím v domě na 21 st.C a to do zvětšených radiátorů. Děkuji. Ondřej
 • 28. 11. 2021  01:31
 • Ondřej

Přijde mi to o kus víc než by mělo být, ale to se velmi špatně počítá z hodnot pro jeden den. Nechte si dát před čerpadla a bojler elektroměry. Moc to nestojí a uvidíte co vám v domě žere elektřinu a pak se to dá nějakými opatřeními řešit.
 • 28. 11. 2021  08:32
 • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku