Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Zapojení tepelného čerpadla voda vzduch.

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý večer,
se zájmem jsem si přečetl váš článek o správném zapojení tepelného čerpadla. Dle vašich nákresů mám za to, že zapojení mého tepelného čerpadla je pravděpodobně špatně a to někde mezi špatným zapojením v bodu číslo 1) a špatným zapojením v bodu číslo 2). Zapojení mého tepelného čerpadla rozhodně neodpovídá správné variantě číslo 3). Bylo by proto možné, požádat Vás o pomoc? Rád bych našel odborného konzultanta, který by byl (samozřejmě za úhradu) schopen zapojení tepelného čerpadla posoudit a následně navrhnout tak, aby byla vybraná montážní firma schopna úpravu provést.
Děkuji.
Ondřej Šafránek
  • 4. 11. 2021  00:29
  • Ondřej

V rámci naší poradny to bohužel z kapacitních důvodů možné není. Zkuste nějakého místního projektanta vytápění, nebo to reklamujte u dodavatele ať se vám k tomu písemně vyjádří.
  • 4. 11. 2021  11:25
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku