Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Spotřeba elektrické energie u tepelného cerpadla

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den, máme tepelné čerpadlo Tepelné čerpadlo aroTHERM VWL. Bydlíme v novostavbě od října loňského roku. Překvapila mě nemile spotřeba el.energie …. Topení v pohodě, ale ohřev teplé vody katastrofa. Pokud se dá věřit datům, která nám ukazuje, tak za těch 11 měsíců 4.38 MWh topení a tepláků voda 11,4 MWh. Nyní v říjnu máme úplně nejvyšší spotřebu - teplá voda 1,61 MWh (větší než v zimních měsících. Teplotu teple vody jsem v září snížila z 52 stupňů na 43 a spotřebu mame větší než v měsících předtím. Překvapuje mě, že v letních měsících byla také vysoká… v domě bydlíme 4. O víkendech občas 6 osob. Volala jsem technikovi a ten se mnou po telefonu zkontroloval a řekl, ze je vše nastavené správně. Mě se to tedy moc nezdá, ale nevím jak bych vysledovala, kde může být chyba. Mohu se zeptat, zda je to běžné a poradit mi eventuálně co s tím? Moc děkuji.
  • 2. 11. 2021  21:05
  • Eva Soukupová

To je neobvyklé a nejspíš i nereálné.
Příčiny mohou být v zásadě dvě, buď ta regulace o spotřebě tepla "kecá", nebo podtéká trojcestný ventil přepínající mezi topením a zásobníkem vody. Dům se tak vytápí přes zásobník vody.

  • 3. 11. 2021  08:41
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku