Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Zemní kolektor výše než tepelné čerpadlo

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den, uvažuji o tepelném čerpadle země -voda IVT Premium Line EQ C6 se zemním kolektorem 300m. Zahradu pro kolektor mám za domem ve velmi prudkém svahu. Z Vašich odpovědí na předchozí dotazy tohoto druhu již vím, ze kolektor ve svahu není z technického hlediska problém, jen v jeho nejvyšším bode se musí udělat šachta pro odvzdušnění.
Můj dotaz ale je, jestli by nebyl problém i při opravdu velkém rozdílu výšek mezi čerpadlem a kolektorem. V mém případě by cca 100 m kolektoru (50 nahoru a 50 zpět) bylo uloženo ve svahu s nejvyšším bodem cca 20m nad čerpadlem, a nad tímto svahem by bylo uloženo zbylých 200 m kolektoru, již více méně v rovině.
Děkuji za odpověď.
David
  • 17. 10. 2021  18:14
  • David

Problém to nebude. Musí se jen použít tlaková expanze. Trochu bude nestandardní plnění nemrzkou (možná ho udělat nahoře spolu s odvzdušněním).

  • 18. 10. 2021  12:39
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku