Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

kolektory tepelného čerpadla

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den, jak řešit situaci se stavebním úřadem, který zpětně začal vyžadovat územní řízení k tepelnému čerpadlu země - voda? Čerpadlo a kolektory jsou z roku 2012, přičemž dům jsme koupili už s čerpadlem a žádná dokumentace se nedochovala. Územní řízení bývalý majitel nevyřizoval. Nevíme přesně, kudy vedou kolektory, firma - zhotovitel už také dokumentaci nemá. Nový vlastník sousedního pozemku odmítl souhlas podepsat, ačkoliv bývalý vlastník podepsal dokonce věcné břemeno - služebnost pro kolektory v náš prospěch. Jedná se o jediné vytápění našeho domu, jsme na něm závislí. Děkuji
  • 5. 10. 2021  22:58
  • Kamil Trávníček

V tom vám bohužel neporadím. Je to otázka pro nějakého specialistu na stavební právo, který si bude pamatovat i co platilo v roce 2012.
  • 8. 10. 2021  09:49
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku