Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

snížení vlhkosti ventilačním čerpadlem NIBE 640

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den,
máme v září instalované tep.čerpadlo NIBE Fighter 640P, ventilační. Odvětrávání obytného prostoru nám snížilo vlhkost v bytě na 38%, někdy až 35%, rozpadl se nám dřevěný nábytek a celá rodina máme velmi vysušenou kůži a sliznice.
Obrátila jsem se na firmu, co čerpadlo instalovala, s žádostí o informace JAK SITUACI ŘEŠÍ.Ti však přijeli hned druhý den, přeměřili průtoky vzduchu, a mi řekli, že buď bude vlhkot takhle nízká- což je dle nich naprosto vyhovující vlhkost, nebo že lze více vzduchu přisávat ze suterénu, pak ovšem klesne pravděpodobně hodně účinnost...
prý si můžu vybrat. ..,tak jsem si vybrala snížení odvodu vzduchu z bytu a během několika dnů stoupla vlhkost na cca44%. účinnost nezjistím..
Naštvalo mě, že mi firma výjezd naúčtovala, přesto, že byl bez domluvy se mnou, prostě zavolali že za 2 hodiny přijedou, a nikdo mi neřekl, že budu muset výjezd zaplatit.
A taky že mám doma mašinu za spoustu peněz, která nefunguje tak jak mi bylo řečeno.
- chci se zeptat, jaká vlhkost v bytě je ještě rozumně nízká(byli jsme jak sušinky)- komfortní, zda by se záruka neměla vztahovat i na optimální nastavení větrání.
případně jak jinak lze tento problém řešit.
Dle firmy buď bude dobrý topný faktor, nebo vhlhkost, a ještě než se podaří nastavit kompromis tak budem dál platit jak mourovatí !!???
děkuji předem za vyjádření vašeho názoru
s pozdravem
ŠEVČÍKOVÁ

  • 19. 3. 2010  09:24
  • ŠEVČÍKOVÁ

To je obecný problém tohoto systému větrání. Čím je venku větší zima, tím je vzduch sušší. Zařízení které máte, NENÍ tepelné čerpadlo ale větrací jednotka s rekuperací pomocí tepelného čerpadla. Hlavním zdrojem tepla je elektrokotel. Oproti běžným tepelným čerpadlům má výrazně vyšší provozní náklady. Nevím zda vám toto prodejce vysvětlil.
Vlhkost by měla být nad 40 % a dá se to řešit i nákupem zvlhčovače, ale za cenu zvýšených provozních nákladů.


  • 19. 3. 2010  14:41
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku