Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

regulace topnych okruhu s akumulacni nadrzi TČ

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobry den,

mám 3 samostatné radiatorové okruhy s 3 obehovymi cerpadly a anuloidem. Kazde cerpadlo ma svuj vzdaleny termostat a bere si teplou vodu z elektrokotle kdyz je potreba. Elektrokotel vi ze nejake z obehovych cerpadel bezi a zacne podle toho topit.

Mám tu návrh na realizaci TČ kde firma navrhuje ze mi zachova jak anuloid tak 3 samostatne okruhy s 3 cerpadly, pry to napoji na 300L akumulacni nadrz. Otazkou je jak mam synchronizovat obehova cerpadla s TČ ? Nema cenu aby TČ natopilo akumulační nádrž a oběhová čerpadla stála protože podle termostatu usoudí že ještě není v domě zima. A naopak na začátku topné sezóny mi sepne nějaké oběhové čerpadlo (v domě bude zima) a jak se TČ dozví že nyní je moment kdy začínáme natápět. Chapu ze akumulacni nadrz je prospesna pro nizsi pocet startu TČ ale trochu to komplikuje navrh se stavajici soustavou s tremi okruhy.
  • 22. 9. 2021  10:05
  • Martin W.

Tento způsob řízení okruhů termostaty není pro tepelné čerpadlo příliš vhodný. Ideální by bylo tyto okruhy řídit přes nová vnitřní čidla propojená s regulací tepelného čerpadla, ale to bude něco stát.
Pokud do toho nechcete zasahovat, pak je řešení s akumulační nádobou OK. Tepelné čerpadlo se bude řídit podle venkovní teploty takže bude vědět kdy topit a kdy ne.
  • 23. 9. 2021  08:55
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku