Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

TČ vzduch vzduch

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den, chci na RD naistalovat TČ vzduch vzduch - tak aby zároveň fungoval jako klimatizace. A v přechodném období jako topení. - mám krb s výměníkem a fotovoltaiku a bateriemi 10 KWh, teplou vodu mám v zimě z výměníku krbu a v létě solární panely. Jako záložní zdroj elektrokotel - používám minimálně. Sbírám informace a dozvídám se , že TČ vzduch /vzduch je vlastně klimatizace. Jak to je, jde mi o princip úspory el.energie jako u klasického TČ. děkuji
  • 21. 9. 2021  12:39
  • Petr

To je dobré řešení k systému, který už máte.

Principiálně je klimatizace a tepelné čerpadlo vzduch/vzduch skoro stejné - obojí umí topit i chladit. Rozdíl je v tom, že tepelné čerpadlo je navržené a optimalizované pro režim vytápění a umí tak topit výrazně levněji a do nižších venkovních teplot než klimatizace. Taky ale stojí o něco víc.
Jak se čerpadlo vzduch/vzduch instaluje najdete například zde: https://www.cerpadla-ivt.cz/cz/jak-vytapet-chatu-tepelnym-cerpadlem
  • 21. 9. 2021  13:26
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku