Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

zateplení a teplá voda v menším rodinném domku

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den,
v našem RD (slouží jako chalupa, i když je to defacto dům starý cca 30 let, s výjimkou střechy, která je starší) se teprve bude zavádět voda (nový vodovod ve vsi). Topení vzhledem k sezonnímu využívání řešíme zatím pouze v jedné místnosti akumulačkami a kamny na dřevo. V souvislosti se zaváděním vody do objektu jsme koupili elektrokotel na ohřev pouze vody. Neudělali jsem chybu a neměli rovnou pořídit tepelné čerpadlo? Netušili jsme o nich nic...Chtěli bychom výhledově řešit i teplo v objektu, včetně zateplení střechy (pokud ne přímo novou střechu). Můžeme uvažovat o tepelném čerpadle? Objekt je malý, v přízemí jen jedna větší obytná místnost, koupelna a předsíň plus garáž, nahoře obytná půda zatím bez zateplení a bez vytápění. Uvažujeme do budoucna o celkové rekonstrukci a "ekologizaci". A co finanční stránka věci? Děkuji moc předem!
  • 12. 4. 2021  15:25
  • Romana

Tepelné čerpadlo je určitě lepší volba než elektrokotel. Pro váš popisovaný případ by možná stačilo i čerpadlo vzduch/vzduch, které není drahé a funguje velice úsporně.
Tady je příklad jak to funguje: https://www.projektuj-tepelna-cerpadla.cz/cz/reference/31
  • 13. 4. 2021  13:04
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku