Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Predehřev TUV před vstupem do tepelného čerpadla

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den,

v současné době využíváme pro vytápění tepelné čerpadlo Nibe s vnitřní jednotkou VVM 320, k TČ je paralelně připojen kotel na tuhá paliva. V následujícím období bude instalována fotovoltaická elektrárna. Chtěl bych se vás zeptat jestli je možné využít přebytky elektrické energie a předehřívat s nimi TUV? Tzn. před vstupem studené vody do čerpadla zařadime cca 200-300l vyměník kde se voda předehřeje případnými přebytky a následně ji TČ dohřeje na požadovanou teplotu. Primárně jde hlavně o spotřebu veškeré vyrobené elektrické energie a i o "ušetření práce čerpadla". Tzn. nechci využít přebytky pro nahrávání vody čerpadlem. Pokud bude v létě velký přebytek jaká může být maximální teplota předehřáté vody vstupující do tepelného čerpadla ?

Velice děkuji za vaše názory a případné rady, s pozdravem
D. Němec
  • 2. 4. 2021  09:50
  • David Němec

Možné to bez problému je. Teplota v nádrži ohřáté z FV může být až 90°C, je pak proto potřeba před vstupem do domu dát na potrubí termostatický směšovací ventil, který zabrání opaření.
  • 3. 4. 2021  11:59
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku