Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Ztraty mistnosti prostupem a infiltrací

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobry den, uz jsem se zde jednou dotazoval, ale po obdrzeni detailnich vypoctu ztrat jednotlivych mistnosti Vas jeste jednou prosim o Vas nazor. Mame vypoctene ztraty domu na cca 5 kW. Prostupem. Infiltraci ale dalsich cca 9 kW. Pry podle nejakych starych vzorcu. Jsou mistnosti (hlavne se stresnimi okny v podkrovi ) kde ztraty infiltraci cini podle vypoctu cca 100% ztrat prostupem. Ale mistnosti v prizemi, kde mame napr. v jidelne okna cca 330cmx150cm mame ztraty infiltraci vypoctene na 400% ztrat prostupem.(prostup 655 W a infiltrace 2400 W - priklad jidelny nebo obyvak 870+2320) To mi pripada velmi "zkreslene" - jako kdybychom neustale vetrali. Pokud jde o okna, rohodli jsme se pro drevena - Slavona - SC78.Cerpadlo jsme zvolili E7 od IVT. Mame tedy prehodnotit volbu cerpadla, nebo pocitat s vseobecne udavanymi ztratami infiltraci cca 50-60% ztrat prostupem a vypoctu si "nevsimat"? Dekuji za pomoc.
  • 16. 3. 2010  09:25
  • Tomas Cech

To je pravděpodobně nesmysl (pokud nemáte extrémně velký a extrémně zateplený dům). Ztráta prostupem pro koeficient výměny vzduchu n=0,5 hod vychází na 0,6 kW na 100 m3 vytápěného prostoru. Z toho si snadno přepočtete ztrátu infiltrací pro vaší kubaturu. Odhadem to bude 3 - 4 kW.
  • 16. 3. 2010  17:33
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku