Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Zubadan vs Daikin

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobry den, mam RD s tepelnou stratou 8 KW. Rozhodujem sa medzi tepelnym cerpadlom Mitsubischi Zubadan 11,2 kW kde mam 100% vykon do -15 stupnou,takze by som nepotreboval doplnkovy elektrokotol a tepelnym cerpadlom Daikon Altherma 8 kW. Ide o TČ vzduch-voda. Zubadan by ma vysiel komplet na 380.000 Sk, Daikin na 310.000 Sk. Myslite si ze tych 70.000 Sk v pripade Zubadanu by sa mi oplatilo investovat, alebo je ten rozdiel vo vykone Zubadan - Daikin velmi maly a tych 70.000 Sk by sa mi velmi pomali vratilo. Pri tom Daikine by ste odporucili pri stratach domu 8 kW Daikin 8 kW, alebo radsej 11kW, cize by sa menej vyuzival elektrokotol (alebo je v pripade 8 kW Daikine to pouzitie elektrokotla pri nedostatocnom vykone TC zanedbatelne?). Dakujem.
  • 15. 3. 2010  16:17
  • GM

Daikin 8 má pro tento dům malý výkon. I Daikin 014 bude potřebovat při -15 C elektrokotel. Provozně bude lepší ZUBADAN a to i díky nižším požadavkům na velikost jističů, za které se platí nemalé paušální poplatky.
  • 15. 3. 2010  17:07
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku