Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

venkovní jednotka

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den, mám NIBE SPLIT set II z roku 2013 nebo 2014. V případě potřeby je možné nahradit venkovní jednotku AMS 10-12 za jinou třeba i za cenu úpravy rozvodu od venkovní jednotky k vnitřní? Venkovní jednotka mi připadá moc hlučná. Při těch -16 naměřeno 83dB. Při -6 hluk 72 dB. Měřeno 1m od jednotky. V pokoji ca 5m od venkovní jednotky (samozřejmě stranou, trojskla) naměřeno (při -16) 41 dB (slyšitelné nepříjemné nižší tóny). Po vypnutí TČ ničím nerušených 35 dB. Byl jsem se podívat i u známého, který si pořizoval uvedený set před ca 2 roky ale připadá mi to stejné. Děkuji
  • 15. 2. 2021  17:14
  • Peter

Obávám se, že to nahradit za jinou jednotku nepůjde. Nejde ani tak o propojovací potrubí ale spíš kompatibilitu s vnitřní jednotkou a regulaci.
  • 16. 2. 2021  17:10
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku