Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Ekvitermní regulace VS patentované řešení ACOND

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den na TZB info jsem se dočetl ( http://www.tzb-info.cz/t.py?t=2&i=6302&h=10&pl=39 ), že ekvitermní regulace, kterou používaji všichni je vlastně horší než nový patentovaný systém Climatec Group. Co je na tom pravdy a co si myslíte o TČ této doufám, že opravdu ČESKÉ firmy. Děkuji Křivánek
  • 12. 3. 2010  23:21
  • Miroslav Křivánek

Ekvitermní regulace u kvalitních tepelných čerpadel umí korigovat svojí funkci na základě vnitřní teploty v objektu již dávno. Akorát se tím tak nechlubí, protože to je běžná funkce.
Navíc tuto funkci využijete většinou jen u špatně postavených domů do kterých fouká, nebo dřevostaveb bez akumulace. U "normálního" domu není ovlivnění větrem nijak výrazné. Při slunečném dni vypne zdroj tepla i obyčejná ekvitermní regulace na základě teploty vody na zpátečce z topného systému.
  • 15. 3. 2010  16:52
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku