Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

IVT Air X vadné ložisko vrtule

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den, má otázka směřuje na spolenost IVT. Můj bratr má Air X 90 model 2018. Ložisko vrtule vydrželo cca 1,5roku lehkého provozu (má podlahové topení nízkoenergetického bungalovu). Ložisko od vykázání prvního “zvláštního” hluku do úplného zastavení vrtule a spadnutí do nouzového režimu (“kvílelo zhruba měsíc). Já mám čerpadlo Air X 90 model 2015 a ložisko vrtule vydrželo přesně 4,5 roku, měl sem pouze drobné “popískávání” ložiska vrtule, které vcelku ničemu a nikomu nevadilo, jelikož se ale naplňoval konec záruční 5leté lhůty, ložisko vč vrtule bylo nyní vyměněno před vypršením záruky.

Píši jsem proto, jelikož mne technik IVT (montážní firmu psát nebudu) informoval, že závadu na ložisku vrtule řeší častěji a častěji a že si myslí, že ložiska (snad údajně vyráběná v Německu) jsou horší a horší.

Jistě nikoho nepřekvapí, že ložisko je součástí celé vrtule vč jakési elektroniky, takže cena celého dílu je bratru krásných cca 15tis Kč + cca 2-3tis Kč za montáž a cestu.

To opravdu takto věhlasná firma neumí relativně malý problém s výrobcem ložisek vyřešit?

Je náhoda, že z vesnice, kde máme 5 TČ Air X 90 jsou již 2 ložiska vyměněna a podle všeho čeká výměnu další kus z naší vesnice?

Čeká všechny majitele po skončení záruky nutná investice cca 15tis po každých několika letech?

At´ se na mne nikdo z IVT nezlobí, ale tohle mne šokovalo a jak sem firmu chválil (v obci na mé rady ohledně výběru TČ nakoupilo tyto “stroje” 5 kamarádů a známých) tak nyní už jsem dost skeptický!!! Bohužel!!!

Hlavně at´ prosím nikdo nepíše, že ložisko má “spoustu práce” tchán má vzducháč TČ Master-therm od roku 2010 a servis volal 1x kvůli blesku za domem.

Děkuji všem za odpovědi, at´je Vám teplo;)
  • 13. 1. 2021  20:41
  • Richard
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku