Pravidla použití poradny

 1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
 2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
 3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
 4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
 5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Dotaz

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobry den. Chtel bych se zeptat na jednu dulezitou vec. Nechal sem si nainstalovat tepelne cerpadlo od firmi schlieger ale osoba ktera to zpracovala,nevystihla metry ctverecne na vytapeni takze ted mi tepelko jede delsi dobu a pri nisich teplotach jede az 24 hod dene a misto aby teplota stoupala tak spise klesa. Cerpadlo je jeste vzaruce ale resim to uz vlastne od prvniho roku co se to namontovalo byli uz tady nekolikrat technici a dva rikali ze je slabe tepelko ale nic se zjejich strany nedeje. Vymena pry je mozna ale musim zaplatit celou venkovni jednotku. tak bych potreboval poradit jak na to. Dekuji.
 • 5. 1. 2021  15:02
 • Miroslav

Tepelne cerpadlo Kompakt AirNordic 15 ploca je pres 250m2 elektro kotel ma 12KW A kotel na tuha paliva byl Viadrus U264cl a teplo bylo.
 • 5. 1. 2021  15:16
 • Miroslav

To že je tepelné čerpadlo malého výkonu je problém dodavatele, který si měl před instalací pořádně spočítat tepelnou ztrátu.
Písemně to reklamujte, že tepelné čerpadlo nemá pro váš dům dostatečný výkon a že bylo špatně navrženo.
Solidní firma by pak na své náklady měla vyměnit venkovní jednotku za výkonnější a vy byste měl doplatil jen rozdíl v ceně mezi těmi jednotkami.
 • 6. 1. 2021  07:20
 • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku