Pravidla použití poradny

 1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
 2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
 3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
 4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
 5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Dotaz

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den..Dostal jsem nabídku na čerpadlo nibe f2120-12 řídící jednotka smo-20 bez ohřevu tuv..+ akumulační nádoba 120l.starší dum zateplený,otopny systém samotiž okruh,velké dimenze,plechové radiatory tudíž dostatečné množství vody.druhá nabídka Mitsubishi power inverter,split ta je bez aku nádoby..nabídky od stejné firmy..je tedy potřeba aku k tomu nibe..děkuji..
 • 22. 12. 2020  22:17
 • Alex

V případě samotížky, kde je vody v trubkách opravdu hodně, akumulační nádoba potřebná není.
Ale tepelné čerpadlo může mít od výrobce akumulační nádobu předepsanou, když nemá ohřev teplé vody (myslím, že švédi o samotížce nikdy neslyšeli).
 • 23. 12. 2020  08:06
 • Správce

Tak sem obdržel druhou nabídku a ted v tom mám akorát zmatek.. První nabídka bez ohřevu tuv nibe f2120-12, výpočet tepelných ztrát v nabídce neuvedli. Druhá nabídka s ohřevem tuv f2120-8, výpočet tep. ztrát 6,8 kw. má tohle tepelné čerpadlo dostatečný výkon? V prospektu uvedeno pro domy s tepelnou ztrátou do 8 kw, ale na energetickém štítku uvádí určeno pro domy s tepelnou ztrátou do 6 kw. Které čerpadlo by bylo výkonově vhodnější pokud budou obě s ohřevem tuv. Děkuji :-) Ještě čekám další nabídku, kterou zatím nemám. Doufám, že opět nepřijdou s jiným stupněm výkonu :-)
 • 8. 1. 2021  12:48
 • Alex

V zimě při -7°C má 2120/8 výkon 5,3 kW a 2120/12 má 8,4 kW.
Výkon 5,3 kW by měl pro tepelnou ztrátu 6,8 kW stačit.
 • 8. 1. 2021  18:38
 • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku