Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Low flow defrosting

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den. Na mém TČ Nibe F2120 se nyní po každém odmrazení se v informacích o provozu zobrazí výstraha "Odmrazování s nízkým průtokem" . Při návštěvě technika byl vyčištěn filtr u oběhového čerpadla, provedeno odvzdušnění oběhového čerpadla a u TČ a aktualizace firmware TČ. Problém zůstal. Následně jsem systém dotlakoval z 1 baru na 1,5 baru, vše odvzdušnil a odmrazování začalo probíhat normálně. Bohužel po cca 12 hodinách je vše opět při starém. TČ normálně topí. Mám to brát vážně a nebo je potřeba něco podniknout. Technik instalační firmy a problému ví, řeší jej s Nibe, protože se zatím nikdy nevyskytl.
  • 30. 11. 2020  17:02
  • Jaroslav Vodolán

Řešit se to musí, v extrému by mohlo dojít až k zamrznutí výměníku.
Buď má regulace čerpadla pravdu a pak je problém v hydraulice topného systému případně množství topné vody, nebo může být vadné nějaké čidlo podle kterého získává regulace informace.
  • 1. 12. 2020  09:03
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku