Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Tepelná ztráta větráním a velikost tepelného čerpadla

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobry den, pro spravnou fci topneho systemu je potreba mit spravne TC. Ztraty naseho domu jsou vypocitany na 6,3 kW.Bez infiltrace.Podle projektanta neni potreba se infiltraci prilis zabyvat, protoze pokud je dum dobre (okna, dvere) utesneny, pak infiltrace je vlastne vetrani. Ztraty 6,3 kW jsou ztraty prostupem.Bude tedy stacit cerpadlo ivt E7? Je jasne ze ve velkych mrazech nebudeme prehnane vetrat, pouze vymenime vzduch ale nenechame prochladnout steny.A naopak kdyz je tepleji a vetra se vice, neni takovy rozdil mezi venkovni a vnitrni pozadovanou teplotou. Jake ztraty tedy brat pro navrh cerpadla v uvahu? Dekuji za pomoc.
  • 8. 3. 2010  15:30
  • Tomas Cech

Pokud není v domě instalován větrací systém s rekuperací, je nutné do tepelné ztráty započítat i ztrátu větráním. Ta bude u vašeho domu odhadem 2,5 až 3,5 kW. V součtu se ztrátou prostupem bude tepelná ztráta cca 9 kW. Navržené čerpadlo o výkonu 7 kW je pro ztrátu 9 kW navržené zcela správně.
  • 8. 3. 2010  21:38
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku