Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Povinné revize

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Jestli jsem správně pochopil vaši diskuzi z 15.10. s Jozefem tak ajajaj :):):). Mám NIBE SPLIT 2, vnitřní jednotku ACVM 270, venkovní jednotka AMS 10-12.
Dle technické dokumentace - AMS 10-12, typ chladiva R410A, množství chladiva 2,90 kg - to mám fakt dělat každý rok revize ? Od 2013/2014 nemám ani jednu. Co se může stát ? TČ od uvedení do provozu jede bez problémů. Jediné co nás trápí je 23393 startů / 22804 prov hodin. Je to dáno asi tím, že jsme TČ kupovali dle projektu (tepel. ztráty 7 kW) dřív než bylo hotovo. Stavbu jsme zlepšili - trojskla, pevné stropy - tipuji tak 2kW. Jde to nějak zlepšit, někde jsem četl přidat akumulační nádrž nebo ? Děkuji
  • 18. 11. 2020  00:30
  • Petr

Podle zákona byste revize dělat měl.

Počet startů je na inverterové čerpadlo vyšší než by měl být, ale zase ne tak dramaticky, aby to po těch letech bylo nutné nějak zásadně řešit.
  • 18. 11. 2020  11:04
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku