Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

umístění venkovní jednotky

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den, jen mne napadla taková spekulace. Vyřazením kotle na TP, v dvougeneračním rodinném domě získám místnosti navíc. Jednu z menších místností plánuji využívat jako chladící místnost (na zvěřinu). Napadlo mne zda by se venkovní jednotka TČ vzduch - voda mohla umístit uvnitř, ve větrané místnosti domu? Na tomto řešení by se mi zamlouvalo, že jednotka by byla krytá a neobtěžovala tak sousední domy. Hluk, proudění vzduchu (vítr od vrtule), zima v místnosti, kondenzát by nebyli překážkou. Pouze jsem se chtěl zeptat na Váš názor ohledně reálnosti tohoto řešení a funkčnosti takto umístěné jednotky. Je to jen nápad a s nikým jsem nekonzultoval, s TČ se zatím seznamuji, děkuji za Váš názor.
  • 13. 11. 2020  09:50
  • Jarda

Princip je dobrý, ale prakticky si takové řešení moc představit nedovedu.
U čerpadel země/voda se to dá udělat snadno. U vzduch/voda je jednodušší udělat si funkci chlazení se samostatným okruhem do té místnosti.
  • 14. 11. 2020  08:32
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku