Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

IVT air X 70

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den, myslíte si, že nám firma IVT správně nadimenzovala čerpadlo na tepelnou ztrátu 5,5-6 kW čerpadlo IVT air x70 o max. vykonu 7 kW? Po rozhovoru a instalacni firmou mi bylo receno, ze je lepsi cerpadlo trosku predimenzovat, ze by nemel byt problem. Poradite mi prosim, zda nebude kompresor stale spinat a vypinat? Jeste mam dotaz, zda nevite o kolik procent dokaze IVT air x snizit vykon, zda je to napriklad az 30%? Dekuji moc za odpoved
  • 2. 10. 2020  23:11
  • Jan Liška

S ohřevem teplé vody můžete potřebovat výkon až 6,8 kW. Pak je výkon čerpadla X 70 na horní hraně doporučeného rozmezí. Menší X 50 by to ale také zvládlo.
Kam až se snižuje výkon kompresoru nevím, ale je tam rotační kompresor a ten se dá (na rozdíl od Scrollu) regulovat hodně pod 30 % při zachování dobrého topného faktoru.
  • 4. 10. 2020  10:23
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku