Pravidla použití poradny

Možnost zadávat dotazy do poradny je podmíněna dodržováním následujících pravidel:

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotazy nesmí obsahovat vulgarismy a napadat jiné uživatele

Správce poradny si vyhrazuje právo odstranit dotaz při jakémkoliv porušení uvedených pravidel a to bez udání důvodu.

Provozovatel ABECEDY nenese zodpovědnost za obsah dotazů a příspěvků tazatelů.

Vysoká spotřeba elektřiny u tepelného čerpadla

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den,ještě nějaké doplnující informace k první otázce.Tepelná čerpadla montuji pro firmy a mé zákazníky a pouze u jednoho zákazníka nastal tento problém s vysokou spotřebou.Montuji více typů čerpadel ,monobloky i splity.Když jsem tento problém řešil s prodejcem a dovozcem,tak jejich technik tvrdí,že závada je v oběhovém čerpadle,oběhovým.čerpadlem to dle mého názoru není,jelikož by docházelo k přehřátí a zobrazení chyby.Instalace se skládá z aku.nádrže a nádrže na TUV,každá z nádrží má objem 250L.Jsem v začarovaném kruhu,zákazník totálně naštvaný,což je logické.Dle mě,je problém v množství chladiva.Za dobu mé praxe se jedná pouze o jediný případ,čerpadlo je v záruce,tak můj zásah do chladícího systému není možný.Toto je věc pro servisního technika prodejce a dovozce. Jelikož nejsem jejich servisní technik.Nechci se pustit do zvážení chladiva aby nepoužila firma že jsem se do toho hrabal ,když nejsem jejich technik. Děkuji za odpověd.
  • 28. 6. 2020  08:50
  • Jiří Schaffer

Do chladicího okruhu zasahovat opravdu nemůžete a je to i poslední věc až po vyloučení všech ostatních možných příčin. Pokud vám dodavatel čerpadla něco vytýká tak to opravte přesně podle jeho pokynů. Pokud to i nadále nebude fungovat, pak už se nebudou mít na co vymluvit a budou to muset řešit.
Doporučoval bych i instalaci podružného elektroměru před tepelné čerpadlo - nic moc to nestojí a v takovýchto případech se přesná data o spotřebě budou při reklamaci hodit.
  • 29. 6. 2020  10:19
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku