Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Vysoká spotřeba elektřiny u tepelného čerpadla

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den,ještě nějaké doplnující informace k první otázce.Tepelná čerpadla montuji pro firmy a mé zákazníky a pouze u jednoho zákazníka nastal tento problém s vysokou spotřebou.Montuji více typů čerpadel ,monobloky i splity.Když jsem tento problém řešil s prodejcem a dovozcem,tak jejich technik tvrdí,že závada je v oběhovém čerpadle,oběhovým.čerpadlem to dle mého názoru není,jelikož by docházelo k přehřátí a zobrazení chyby.Instalace se skládá z aku.nádrže a nádrže na TUV,každá z nádrží má objem 250L.Jsem v začarovaném kruhu,zákazník totálně naštvaný,což je logické.Dle mě,je problém v množství chladiva.Za dobu mé praxe se jedná pouze o jediný případ,čerpadlo je v záruce,tak můj zásah do chladícího systému není možný.Toto je věc pro servisního technika prodejce a dovozce. Jelikož nejsem jejich servisní technik.Nechci se pustit do zvážení chladiva aby nepoužila firma že jsem se do toho hrabal ,když nejsem jejich technik. Děkuji za odpověd.
  • 28. 6. 2020  08:50
  • Jiří Schaffer

Do chladicího okruhu zasahovat opravdu nemůžete a je to i poslední věc až po vyloučení všech ostatních možných příčin. Pokud vám dodavatel čerpadla něco vytýká tak to opravte přesně podle jeho pokynů. Pokud to i nadále nebude fungovat, pak už se nebudou mít na co vymluvit a budou to muset řešit.
Doporučoval bych i instalaci podružného elektroměru před tepelné čerpadlo - nic moc to nestojí a v takovýchto případech se přesná data o spotřebě budou při reklamaci hodit.
  • 29. 6. 2020  10:19
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku