Pravidla použití poradny

 1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
 2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
 3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
 4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
 5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Vysoká spotřeba elektřiny u tepelného čerpadla

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den.Pří zabudování tepelného čerpadla stoupla spotřeba elektřiny o více 70 možné 75 % pří reklamaci bylo řečeno ,že je to chybou v hydraulice v ( výkon oběhového čerpadla) Vtom případě by docházelo k přehřátí a k poruše .Všechna čerpadla mají jedno čerpadlo a dovozce tvrdí dát 2 čerpadla to ale neznamená jednou takové množství vody.Při výpočtu výkonu tepelného čerpadla s kamarádem .který to má jak koníček jsme vypočetli výkon pří 20 stupních 15kw na 19,5kw čerpadle a to je dle názoru kamaráda málo.Tak prosím o radu jestli argument firmy je správný.
 • 27. 6. 2020  05:30
 • Jiří Schaffer

Spotřeba stoupla o tolik při výměně za elektrokotel a tam by se mělo ušetřit při střízlivém odhadu půlku a to nebyla letos zima..Pro upřesnění,jedná se o monoblok vzduch-voda a u jiných baráků a stejném čerpadle spotřeba v pohodě.Jedná se o monoblok.Kompresor má spotřebu udávanou pro ten typ v mezích dle výstupních teplot vody měřeno kamarádem který dobře rozumí elektrice a tepelné čerpadlo si doma stavě sám.Díky za radu.
 • 27. 6. 2020  05:46
 • Jiří Schaffer

Spotřeba elektřiny proti elektrokotli musí klesnout. Pokud takto stoupla tak je to nějaký zásadní problém a nemyslím, že je to jen oběhovým čerpadlem. To vyrobené teplo by muselo dům trvale přetápět.
 • 27. 6. 2020  09:19
 • Správce

Tepelná čerpadla montuji pro firmy a mé zákazníky a jen u jednoho zákazníka je tento problém .Namontováno mám více typů tepelných čerpadel ,monobloky splity,montuji je na dotace.Když jsem to řešili s prodejcem, tak mi řekli, že je to oběhovým
čerpadlem. Čerpadlem si myslím, dle mého názoru je blbost ,jelikož problém mám pouze u jedné instalace.Je tam akumulační nádrž a nádrž na TUV..Spotřeba jen na ohřev TUV cca 2,5kw za den při teplotě ,kdy je přes den 20 stupnů.Aku nádrž má 250l a nádrž na TUV necelých 250l.jedná se o čerpadlo start stop.Pokud by to dělala oběhové čerpadlo, tak by docházelo k poruše a přehřátí. Zákazník nasraný a prodejce reklamaci řeší touto odpovědí, dle mého názoru málo chladiva a tím menší výkon tepelka. Díky za radu , ale potřebuji i jiné názory. V domě bydlí stará babička vytápí půlku domu..Okna plastová,ale spotřeba, jak kdyby vytápěla dva domy. Děkuji.
 • 27. 6. 2020  20:49
 • Jiří Schaffer

Je potřeba zkontrolovat jestli regulace nezapíná místo tepelného čerpadla elektrokotel a jaký má tepelné čerpadlo výkon. Orientačně se to dá zjistit vypuštěním teplé vody bojleru a změřením za jak dlouho se studená ohřeje a kolik kWh se při tom spotřebuje. Nebo přesněji s chlaďařem. Předpokládám, že takové věci jako je správně zapojené HDO a účtovaný nízký a vysoký tarif jste kontrolovali.
 • 28. 6. 2020  08:11
 • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku