Pravidla použití poradny

Možnost zadávat dotazy do poradny je podmíněna dodržováním následujících pravidel:

 1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, případně navazujících technologií
 2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
 3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
 4. Dotazy nesmí obsahovat vulgarismy a napadat jiné uživatele

Správce poradny si vyhrazuje právo odstranit dotaz při jakémkoliv porušení uvedených pravidel a to bez udání důvodu.

Provozovatel ABECEDY nenese zodpovědnost za obsah dotazů a příspěvků tazatelů.

Vysoká spotřeba elektřiny u tepelného čerpadla

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den.Pří zabudování tepelného čerpadla stoupla spotřeba elektřiny o více 70 možné 75 % pří reklamaci bylo řečeno ,že je to chybou v hydraulice v ( výkon oběhového čerpadla) Vtom případě by docházelo k přehřátí a k poruše .Všechna čerpadla mají jedno čerpadlo a dovozce tvrdí dát 2 čerpadla to ale neznamená jednou takové množství vody.Při výpočtu výkonu tepelného čerpadla s kamarádem .který to má jak koníček jsme vypočetli výkon pří 20 stupních 15kw na 19,5kw čerpadle a to je dle názoru kamaráda málo.Tak prosím o radu jestli argument firmy je správný.
 • 27. 6. 2020  05:30
 • Jiří Schaffer

Spotřeba stoupla o tolik při výměně za elektrokotel a tam by se mělo ušetřit při střízlivém odhadu půlku a to nebyla letos zima..Pro upřesnění,jedná se o monoblok vzduch-voda a u jiných baráků a stejném čerpadle spotřeba v pohodě.Jedná se o monoblok.Kompresor má spotřebu udávanou pro ten typ v mezích dle výstupních teplot vody měřeno kamarádem který dobře rozumí elektrice a tepelné čerpadlo si doma stavě sám.Díky za radu.
 • 27. 6. 2020  05:46
 • Jiří Schaffer

Spotřeba elektřiny proti elektrokotli musí klesnout. Pokud takto stoupla tak je to nějaký zásadní problém a nemyslím, že je to jen oběhovým čerpadlem. To vyrobené teplo by muselo dům trvale přetápět.
 • 27. 6. 2020  09:19
 • Správce

Tepelná čerpadla montuji pro firmy a mé zákazníky a jen u jednoho zákazníka je tento problém .Namontováno mám více typů tepelných čerpadel ,monobloky splity,montuji je na dotace.Když jsem to řešili s prodejcem, tak mi řekli, že je to oběhovým
čerpadlem. Čerpadlem si myslím, dle mého názoru je blbost ,jelikož problém mám pouze u jedné instalace.Je tam akumulační nádrž a nádrž na TUV..Spotřeba jen na ohřev TUV cca 2,5kw za den při teplotě ,kdy je přes den 20 stupnů.Aku nádrž má 250l a nádrž na TUV necelých 250l.jedná se o čerpadlo start stop.Pokud by to dělala oběhové čerpadlo, tak by docházelo k poruše a přehřátí. Zákazník nasraný a prodejce reklamaci řeší touto odpovědí, dle mého názoru málo chladiva a tím menší výkon tepelka. Díky za radu , ale potřebuji i jiné názory. V domě bydlí stará babička vytápí půlku domu..Okna plastová,ale spotřeba, jak kdyby vytápěla dva domy. Děkuji.
 • 27. 6. 2020  20:49
 • Jiří Schaffer

Je potřeba zkontrolovat jestli regulace nezapíná místo tepelného čerpadla elektrokotel a jaký má tepelné čerpadlo výkon. Orientačně se to dá zjistit vypuštěním teplé vody bojleru a změřením za jak dlouho se studená ohřeje a kolik kWh se při tom spotřebuje. Nebo přesněji s chlaďařem. Předpokládám, že takové věci jako je správně zapojené HDO a účtovaný nízký a vysoký tarif jste kontrolovali.
 • 28. 6. 2020  08:11
 • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku