Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Kolektor a rocni vyhodnoceni provozu cerpadla

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Chci se zeptat jaka by mohla az byt teplota primarniho okruhu.
Ted na konci cervna mam teplotu 19°C je to obvykle?Kdyz mi cerpadlo montoval instalater tak se podivoval jaka teplota z nej jde.Tehdy jsem to pripisoval vysokym teplotam a cerne zemi jeste bez travy. Jelikoz byla mirna zima tak teplota primaru (500m) v topnym obdobi na vstupu se pohybovala nad nulou. Mam dost predimenzovane radiatory a topim na 22.5 az 23°C. Tepelna ztrata 7.3 s vetranim.Cerpadlo EQ E8
Pak se chci zeptat okolik se muze zvysit pri standartni zime beh kompresoru a zaroven posouzeni cerpadla po roce provozu.Chod kompresoru 1547 hodin na 2761 startu.Prumerny chod kompresoru na sepnuti vychazi 33.6 min.
Pak jeste jak hodne se da usuzovat z techto informaci,ze by mohla byt zivotnost cerpadla.
Diky
Radek
  • 26. 6. 2020  00:46
  • Radek

Kolem 20°C je normální hodnota. Zima byla mírnější a jaro hodně slunečné, tak se to zvedlo na tuto teplotu dříve než obvykle.
Doba chodu kompresoru by měla být delší. Ale opět to může být ovlivněno poslední teplou zimou. Tepelné čerpadlo má díky vysoké teplotě primáru hodně vysoký výkon což zkracuje dobu jeho chodu. Na druhou stranu bude mít i velmi vysoký topný faktor.
  • 27. 6. 2020  09:15
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku