Pravidla použití poradny

Možnost zadávat dotazy do poradny je podmíněna dodržováním následujících pravidel:

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotazy nesmí obsahovat vulgarismy a napadat jiné uživatele

Správce poradny si vyhrazuje právo odstranit dotaz při jakémkoliv porušení uvedených pravidel a to bez udání důvodu.

Provozovatel ABECEDY nenese zodpovědnost za obsah dotazů a příspěvků tazatelů.

Regulace TČ s krbem s vodním výměníkem

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den, vlastníme 100 let starou roubenku v horách (600m/nad mořem), u které provádíme rekonstrukci, obvodové trámy šířka 200 x výška 240 mm. O zateplení neuvažujeme. Otázka: Jako hlavní zdroj tepla uvažujeme o TČ min. výkonu 15 kW(vzduch-voda), které se bude používat k temperování ať okruhy nezamrznou, hlavně v době, kdy na roubence nebudeme. Jako další zdroj tepla bychom chtěli krbové kamna s vodním výměníkem napojený do stejného okruhu s TČ a s akumulační nádobou (850 L). Krbem bychom chtěli topit, když budeme na stavbě. V přízemí (plocha 120 m2), z důvodu dřevěných podlah budou radiátory, které budou vytápět plochu 50 m2 , zbývající plocha bude podlahové topení. V podkroví (plocha 110 m2) budou radiátory. Několik lidí nám řeklo, že regulace tohoto způsobů vytápění je tak složitá, že nám to nedoporučují, že to jsou vyhozené peníze a ať zrušíme vodní výměník a krb zapojený do akumulační nádoby. Ale obáváme se, že TČ nám nedokáže za rozumné roční náklady vytopit stavbu. Děkuji za Vaše názory, jsem laik a mám se rozhodnout, ale nevím pro jaké řešení...Petr
  • 21. 1. 2020  07:26
  • Petr

Zapojení teplovodní vložky a tepelného čerpadla opravdu není jednoduché, pokud to má být uděláno správně a tepelné čerpadlo fungovat úsporně.
Pokud byste to chtěl instalovat v novém rodinném domě v normální lokalitě, tak je to zbytečnost, ale ve vašich podmínkách - nezateplený dům na horách to dává smysl.
  • 21. 1. 2020  10:03
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku