Pravidla použití poradny

Možnost zadávat dotazy do poradny je podmíněna dodržováním následujících pravidel:

 1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, případně navazujících technologií
 2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
 3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
 4. Dotazy nesmí obsahovat vulgarismy a napadat jiné uživatele

Správce poradny si vyhrazuje právo odstranit dotaz při jakémkoliv porušení uvedených pravidel a to bez udání důvodu.

Provozovatel ABECEDY nenese zodpovědnost za obsah dotazů a příspěvků tazatelů.

Volba pro TČ

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den,
stavíme nový domek a řešíme vytápění domu. Chtěli bychom TČ vzduch-voda, ne ani tak kvůli návratnosti, ale spíš že je ekologičtější a člověk nemusí tolikm řešit kažou propálenou kwh. Co mě ale odrazuje je problém s hlukem. Kolega mají IVT úplně nové a říkal, že je dost hlučný a když z boku na jednotku fouká vítr, tak zní jako vrtulník. Budeme mít roubenku a bojím prostupu hluku dovnitř. Dlaší věc jsou sousedi tak cca 20m. Líbí se mi čerpadla NIBE, ale po pár recenzích tady jsem celkem zděšený. Nechápu jak si může taková firma vůbec dovolit neragovat na takový problém, biť to implementoval někdo jiný než přímo firma NIBE. Čerpdlo bych opravdu chtěl, ale trochu si říkám jestli to za to stojí.
Dále bych se chtěl zeptat na zem-voda. Psal jste, že zem voda bude lacinější při výměně čerpadla. Ptal jsem se na vrt (na kolektor nemám prostor) a řekli mi, že bude tak o 200tis. dražší než vzduch-voda. Když odečtu věci spojené s vrtem, tak čerpadlo samotné je tedy stejně drahé jako vnitřní jednotka s vnější. Jak je to tedy?

Nakonec bych se chtěl jen zeptat, jestli je stránka, kde jsou pouze recenze čerpadel od uživatelů. Jako že tam napíše uživatel jaké čerpadlo má, dodavatel, instalace, provoz a prostě celkové zkušenosti.

Děkuji za odpověď Roman
 • 11. 1. 2020  09:47
 • Roman

Země/voda je výhodnější když máte prostor pro plošný kolektor, jinak je ve většině případů výhodnější vzduch/voda.

IVT nebude hlučnější než jiná, podobně kvalitní čerpadla. Popisovaný problém může být způsobený umístěním u konkrétního domu a pokud nastává při určitém směru větru je nejspíš řešitelný nějakou zábranou.

Pokud čerpadlo dobře umístíte, aby nebylo u oken ložnic a nedocházelo k odrazům zvuku, problém s hlukem doma mít nebudete. Problém se sousedy 20 m daleko také nebude.

O stránce s recenzemi nevím, ale tady na abecedě toho najdete docela dost.

 • 12. 1. 2020  12:58
 • Správce

Vaše stránky jsou skvělý zdroj informací a super poradna. Nicméně nepřemýšleli jste, že by jste udělali sekci zvlášť pro uživatele, kteří by napsali recenzi o jejich čerpadle? Spousty lidí by mohlo předejít problémům např. s nevhodnou firmou.

Jinak děkuji za odpověď.
 • 13. 1. 2020  16:00
 • Roman

Díky za pochvalu:-)

Divil byste se, kolik firem se chce soudit, když tu někdo uveřejní negativní recenzi na jejich čerpadlo. Místo aby poslali servisáky k čerpadlu, pošlou radši právníka na web:-). A řešit takovéto věci mě fakt nebaví.
 • 15. 1. 2020  07:54
 • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku