Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Odběr tepla ze dna vodní nádrže

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Mám cca 10 od domu vodní nádrž o ploše cca 1000 m2 . Je to ukončení vodního náhonu k malé vodní elektrárně. Průtok v nádrži se pohybuje v rozmezí 100 l/sec až 300 l/sec. Jak veliký by měl být zhruba kolektor ve vodě.Předpokládám čerpadlo o výkonu 12kW. Jak se bude měnit účinnost kolektoru v případě , že bude zabahněn. Nádrž se totiž silně zabahňuje vzhledem k ohromné výměně vody při provozu malé vodní elektrárny a především vzhledem k idiotskému hospodaření zemědělců v povodí našeho potoka. Děkuji za odpověď.
Radek
  • 28. 1. 2010  11:02
  • Radek

Bude potřeba přibližně 400 m hadice položené na dno. To že budou časem v bahně nijak nevadí. Jen je potřebné vybrat dodavatele, který má s pokládkou takového kolektoru zkušenosti.
  • 29. 1. 2010  13:28
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku