Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Výkon radiátorů při teplotě 45 C

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobry den, mame k tepelnemu cerpadlu v projektu vytapeni v prizemi v podlaze a v patre vytapeni na radiatory.Cely system je navrzeny na spad 45/35. V konfiguratorech radiatoru ale nemuzu najit vykony na tento spad. Jsou zde akorat vykony na 55/45. Topenar mi rikal, ze v pripade spadu 45/35 bude potreba o 20 % vyssi vykon nez u 55/45. Protoze pry rozdil mezi 55a45 je prave priblizne tech 20%. Je to mozne takto lehce stanovit, nebo bude vykon pri spadu 45/35 nizsi o vice %? Nechtel bych v zime doma "klepat kosu". Pokud mi muzete s timto poradit, dekuji za odpoved. S pozdravem Tomas Cech
  • 27. 1. 2010  23:37
  • Tomas Cech

Při snížení teploty vody v radiátoru z 55 C na 45 C klesne výkon o více než 40 %. Vaše technické řešení je možné, ale je nutné radiátory správně navrhnout.
  • 28. 1. 2010  07:29
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku