Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

nepříjemné zkušenosti - firma Schlieger - Chotěboř?

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den,

prosím o radu - plánuji TČ vzduch a voda a líbilo se mi TČ firmy Schlieger - Chotěboř. Jejich obchodní zástupce mi tvrdil, že hlučnost ventilátoru je ve 3 metrech 42 db a že je vše OK. Dost se tehdy zdráhal mi dát reference, což mě mělo varovat. Smlouvu jsem podepsala a začala vyřizovat územní souhlas a hygienické povolení. Požádala jsem je o technické parametry a původně chtěla i něco pro stavební úřad (projekt, cokoliv). To mi však nedodali, poslali pouze obecný návod k obsluze, požadavky na stavební připravenost, obecné schéma, které mají součástí propagačních dokumentů a technické parametry, kde jsem najednou zjistila, že hlučnost ventilátoru nesplňuje noční limity ani v 10 metrech. Začala jsem se firmy ptát, jak to tedy je a že budu mít potíže s hygienou - obchodní zástupce mi opět potvrdil ústně jeho verzi a ing. Lásková poslala "upravené" hodnoty hlučnosti - v 10 metrech na hranici noci (přitom ochranná hranice je 8 metrů). protože ani na moje naléhání mi nic dalšího neposlali a hlučnost byla opravdu velká (sehnala jsem si kontakt na jednoho majitele TČ, který mi nechtíc spontánně řekl, že to fakt hodně hučí), tak jsem odstoupila od smlouvy. K nemilému překvapení přišla faktura na "administrativní podklady" pro stavební úřad - jako návod k obsluze je dokument za 10 tisíc pro stavební úřad? navíc toto není ani v položkovém rozpočtu a ani podle smlouvy takového něco možné není. Takže asi pokus získat nějaké peníze stůj co stůj. Čili - pozor na ně, nebo přijdete o peníze a budete mít doma hlučný šroťák, který třeba taky budete muset na vlastní náklady demontovat. A ještě ta otázka - komu si stěžovat ohledně pravděpodobně svévolně měněných technických údajů z jejich strany tak, aby hlučnost "lépe" vyhovovala? Existuje nějaký dozor nad tímto?
  • 7. 8. 2018  19:10
  • Lenka

Tepelná čerpadla spadají pod takzvaný Ecodesign a firmy co je prodávají JSOU POVINNÉ již od roku 2015 ve všech tištěných materiálech a na webech prezentovat jejich energetické štítky. Ty obsahují kromě energetické třídy i povinnou informaci o reálné hlučnosti venkovní jednotky. (stejně jako to mají třeba vysavače nebo ledničky)
Tento dodavatel se tím vůbec neobtěžuje. O energetické třídě jejich výrobků jsem na jejich webu nenašel ani slovo.
  • 8. 8. 2018  07:24
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku