Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

TČ do objektu s teplenou ztrátou 5,9 kW?

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den,
vyplatí se tepelné čerpadlo do novostavby s tepelnou ztrátou objektu 5,9 kW? Firma, od které mám nabídku (zemní kolektory nebo vrt), vybrala jako nejvýhodnější čerpadlo IVT GREENLINE C7 Plus o výkonu 6,9 kW. Četla jsem, že doporučený výkon tepleného čerpadla je 70 - 80 % tepelné ztráty objektu. Firma, která zpracovává projekt topení tvrdí, že při tak malé tepelné ztrátě se tepelné čerpadlo nevyplatí.
  • 20. 1. 2010  22:47
  • furchova

Pro tuto tepelnou ztrátu doporučíme spíše menší Greenline 6, který bude v pohodě stačit. Odběr tepla z plošného kolektoru.
Oproti plynu a elektřině ušetříte i v takto malém domě 18 - 20 tisíc ročně, takže se to vyplatí. Firma co zpracovává projekt si asi nevšimla jak drahé jsou dnes energie:-)) Navíc je jim to v podstatě jedno čím budete topit, protože oni vaše faktury za energie platit nebudou...
  • 21. 1. 2010  08:12
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku