Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

rekonstrukce

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý večer,
jsem úplný amatér v této oblasti a čeká mě rekonstrukce domku, samozřejmě včetně topení. Rád bych využil TČ země voda, možná s pozdější doinstalací kolektoru na ohřev užitkové vody. V současné době topíme kotlem na tuhá paliva s výkonem kolem 20kw. Poraďte prosím jakého výrobce zvolit a jestli je dobrá kombinace TČ s integrovaným elektrokotlem. A ještě dotaz tušíte jaké jsou náklady na 1m vrtu v písečném podloží, jaký prumer vrtu je treba a zda pokud se dostaneme na spodní vodu lze vrt využít i jako studnu :) Omlouvám se za hodně otázek - pro Vás možná stupidních. Díky moc
  • 13. 1. 2010  21:01
  • wendy

Pro systém země/voda jsou nejpoužívanější švédská tepelná čerpadla s integrovaným elektrokotlem. Cena za vrt je okolo 1 000 Kč za metr pokud je půda písčitá do hloubky okolo 30 m. Pokud bude písčitá i ve větších hloubkách, bude cena o něco vyšší. Průměr vrtu 120 až 160 mm. Kombinované využití se studnou je sice technicky možné ale komplikované a nedoporučujemem ho.
  • 15. 1. 2010  09:16
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku