Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Posouzeni vykonu

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobry den. Pro rodinny dum se ztratami 8,4 kW (5,6 kW+2,8 kW vetrani a infiltrace) nam bylo navrzeno cerpadlo zeme/voda od Nibe s vykonem 6,43 kW (pri 0/35). Pri 0/50 5,22 kW. Delka potrubi primaru 400 m. Cerpalo ma ohrivat dum a take TUV. Bude stacit pro 4-5 clenou rodinnu zasobnik 160 l (mame 2 koupelny- jednu nahore v podkrovi a jednu v prizemi). Cely system topeni je navrzen jako nizkoteplotni, i kdyz v podkrovi budou radiatory.Cerpadlo je Fighter 1240 nebo nyni ma Nibe v nabidce F 1245. Staci zasobnik teple vody a je vykon TC pro nas dum dostatecny? Dekuji za odpoved. T.C.
  • 5. 1. 2010  16:45
  • Tomáš Čech

Při běžné spotřebě teplé vody by byl výkon tepelného čerpadla dostatečný. Ale pokud je vás doma 5 a máte vyšší spotřebu teplé vody, může to být problém. 160 l není mnoho a toto čerpadlo má navíc dost malý výkon (jen okolo 3 kW) při ohřevu teplé vody na vyšší teplotu.
  • 11. 1. 2010  14:29
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku