Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

podlahovka vs. radiatory

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobry den, planujeme topit v dome cerpadlem zeme/voda s kolektory. Chceme v prizemi podlahovku a v patre radiatory. Vyrobce (ivt) nas presvedcuje, ze nema smysl delat normalni radiatory na teplotu 55 st. ale naddimenzovat vrsek tak, aby i pri teplote podlahoveho topeni, tj. cca 30 st. bylo podkrovi vytapene bez problemu. Tj. aby cerpadlo i v podkrovi pracovalo s radiatory jako s podlahovkou. Je to jen trik, nebo je to mozne. Dekuji
  • 19. 8. 2009  16:41
  • Tomas Cech

Toto technické řešení je možné, ale jen v některých případech. Pokud podlahové topení převažuje nad radiátory a místnosti kde budou radiátory mají nízkou tepelnou ztrátu. Celý systém je pak navržen na teplotu 45C. Chce to ale zkušeného projektanta.
  • 20. 8. 2009  07:44
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku