Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Velká akumulační nádrž

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Provoz T.Č.přes velkou akumulační nádrž-co doporučíte.Ve svém tepelně zaizolovaném domě vč. oken s podlahovým topením mám akumulační nádrž se spirálami 4m3 a syn ve svém domě za stejných podmínek 1,8m3. Jedná se o menší rodinné domy.Je vhodnější použít noční sazbu a větší čerpadlo?Je vhodnější v tomto případě T.Č. voda,voda - vrty?Co je ekonomičtější?Co by jste doporučili mě a co synovi?Co by taková investice cca znamenala finančně
Děkuji za brzkou odpověď.J.S.
  • 3. 7. 2009  18:33
  • Josef Sobotka

Můžete použít libovolný systém tepelných čerpadel. Sazbu použijte každopádně D56 pro tepelné čerpadlo. Vzhledem k tomu, že máte podlahové topení, které má samo o sobě obrovskou akumulaci, jsou takto velké akumulační nádrže zbytečné. Naopak mohou zhoršovat reakci regulace na rychlé změny venkovní teploty a bohužel i zhoršovat provozní náklady domu. Je důležité tyto nádrže k tepelnému čerpadlu správně hydraulicky připojit !!!
  • 7. 7. 2009  08:00
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku