Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Vyplatí se TČ nebo plyn,krb a solár?

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den,slyšel jsem,že investice do TČ se navrátí.RD o vytápěné ploše120m2.Že je lepší skombinovat solární panely na předehřev vody,které stojí80tis.(dotace40tis.),krb,který by ohříval vodu v podlahovém topení.Popřípadě dotápět plynem,kdyby se mi nechtělo topit v krbu.Náklady na pořízení asi200tis.Životnost solaru až30let,plyn.kotle10let?!,krb-navždy?!Zkuste provést nějakou kalkulaci s nejvhodnějším TČ.Děkuji
  • 26. 6. 2009  11:34
  • David

Kvalitní tepelné čerpadlo nebude o moc dražší než kombinovaný systém, který popisujete. Nebudete se navíc muset o topení vůbec starat, shánět dřevo, platit paušál za připojení plynu, stavět komín, platit plynovou přípojku... Provozní náklady domu s čerpadlem budou díky nižší ceně elektřiny pro celý dům nižší než při kombinovaném vytápění plynem, dřevem a sluncem.
  • 29. 6. 2009  16:57
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku