Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

TČ voda-voda

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den,jaký máte názor na tento druh vytápění?Dočetl jsem se cituji,,Toto je jeden z nejefektivnějších systémů tepelného čerpadla.Teplo se odebírá ze studny(voda), dodává se do vodního otopného systému – podlahový otopný systém, radiátory(voda).Tedy systém voda–voda.Topný faktor
u tohoto systému lze dosáhnout kvalitním tepelným čerpadlem topného faktoru až7,3!To je zřejmě nejvyšší, dosud dosažený topný faktor v ČR´´.Děkuji David z Opavy


  • 23. 6. 2009  16:47
  • David

Taktřo vysoký topný faktor lze dosáhnout u některých TČ v ideálních podmínkách, kdy má spodní voda teplotu 10C až 15C a na výstupu z tepelného čerpadla je teplota 35C. Běžně se ale topný faktor pohybuje spíše kolem 5,5. Tyto výhody jsou ale bohužel vyváženy vyššími nároky na údržbu a vyšším rizikem poruch. Proto je potřebné volbu systému voda/voda předem vždy pečlivě zvážit.
  • 24. 6. 2009  07:55
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku