Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Nibe Split nebo Acond

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den, pro vytápění a ohřev TUV v domě se ztrátou cca 10kW se rozhoduji mezi TČ Nibe Split s plynulou reg výkonu 4 až 12 kW (dvojitý rotační kompresor Mitsubishi) a TČ Acond H2 12kW (kompresor Copeland bez regulace). V obou případech bude připojena vnitřní jednotka se zásobníkem TUV (NIBE ACVM 270 litrů a HYDROBOX 290 litrů).
Kromě rozdílných záručních podmínek, které jsou výrazně ve prospěch ACOND nedokážu objektivně vyhodnotit pro co se rozhodnout. Cenové relace jsou podobné. Určitě mě zajímá hlučnost, ale ta není specifikována. Prosím o doporučení a uvedení argumentů, který typ zvolit.
Děkuji.
  • 25. 9. 2013  22:29
  • Hrouda

Z hlediska výkonu a dimenzování na tom bude o kus lépe NIBE. Při -15C má výkon 6 kW. ACOND parametry při -15C neprezentuje, ale již při -7C má jen 5,9 kW, takže se dá předpokládat, že při -15C bude výkon pravděpodobně okolo 5 kW, což je na spodní hranici doporučeného dimenzování.

Hlučnost se z dostupných podkladů porovnat nedá. Pokud ale potřebujete z nějakého důvodu opravdu tiché tepelné čerpadlo, bude nutné vybírat z jiných typů tepelných čerpadel, které mají zakryté ventilátory.
  • 28. 9. 2013  08:48
  • Správce

OPRAVA:
Acond 12 má pří -7 C výkon 8,8 kW. Uvedená hodnota 5,9 KW platí pro Acond 8.
Omlouvám se za přehlédnutí.
  • 28. 9. 2013  20:01
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku