Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

výběr tč

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Plánuji stavbu RD o zastavěné ploše cca 150m2, dvě podlaží. Plcoha pozemku je cca 1800 m2, mírný sklon směrem od domu (vzdálená strana ppozemku ve vzdálenosti asi 35 m od domu je cca o 2 m níže). Poraďte mi prosím jaký systém tč je vhodný (sám uvažuji o země/voda - plošný kolektor) a zejména přibližný výkon tč - mělo by kromě vytápění a ohřevu TUV ještě dohřívat vodu ve venkovním bazénu 10 x 4 x 1,5 m . Nebude sklon pozemku příčinou předčasného opatřebení kompresoru nebo jiné součásti systému? Je možné nad kolektorem postavit lehké zahradní dřevěné stavby nespojené pevně se zemí (pergola, zahradní domek apod.) a je možná výsadba okrasnýých dřevin? Kterou firmu na Olomoucku můžete doporučit (zejména z hlediska kvality).
Děkuji za radu.
  • 8. 4. 2009  13:27
  • Lajda

Plošný kolektor je v tomto případě nejlepší řešení. Sklon pozemku nemá na tepelné čerpadlo žádný vliv. Odhadovaný výkon čerpadla bude mezi 9 - 11 kW. Potřebná plocha na zahradě 400 - 450 m2. Okrasným dřevinám to vadit nebude. Kolektor ale umístěte mimo plánované stavby. Místa je na pozemku dostatek, takže by to neměl být problém.
  • 8. 4. 2009  14:43
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku