Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

recenze

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Potřeboval bych se zeptat kdo má zkušenost českým tepelným čerpadlem od firmy MASTERTHERM,připadají mi hrozně lavná oproti třeba IVT,a hlavně doporučují na novostavbu z Ytongu Lamda TČ vzduch-vzduch s pomětem až 7.prosím o radu
  • 28. 3. 2009  13:53
  • Mirek Řehák

Rozdíl v cenách tepelných čerpadel není tak velký jak se může podle ceníků na první pohled zdát. Když srovnáte například Aquamaster 22Z za 137 900,- a IVT E7 za 180 000,- vypadá to jako velký rozdíl. Ale k Aquamasteru musíte dopočítat elektrokotel, hlídač sledu fází, připojení ohřevu teplé vody, filtry, expanze, plnící sestavu a další věci, které má IVT již v ceně. Za prodlouženou záruku pak připlatíte u Aquamasteru dalších 10 % z jeho ceny. Finální cena pak bude hodně podobná.
  • 30. 3. 2009  15:22
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku