Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

TĆ Revel-pex

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den firma revel-pex mi nabídla k podlahovému topení tepelné čerpadlo vzduch-voda za 29900,-. Zařízení mě zaujalo samozřejme hlavně cenou, proto sem se byl podívat osobně. Na místě mi řekli, že je to jednotka z číny, ale že ji pokaždé celou rozeberou nějaké díly vymění (viděl jsem na vlastní oči na dílně). Poté mi ukázali jednotku v akci a v první řadě mě zarazilo jak bylo tiché (opravdu jelo, nebylo vyplé). Zajímal by mě názor.
  • 25. 3. 2009  20:03
  • Milan

Je to velmi levné tepelné čerpadlo se všemy neduhy které k tomu patří. Neumí ohřívat vodu v bojleru (pouze předehřívat. Uváděné parametry výkonu a topného faktoru jsou zcela nedůvěryhodné. Podle teplot při jakých dodavatel parametry tototo tepelného čerpadla udává je vidět, že nikdy v žádné zkušebně, která by parametry nějak ověřila, nebylo. Jediná výhoda je, že stojí stejně jako elektrokotel.
  • 26. 3. 2009  13:26
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku