Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

TČ AC HEATING

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Chcel by som sa priamo spytat aky kluc volite na odpovede na dotazy Vasich dotazovatelov. Ani raz ste totiž neodpovedali na dotazy pisatelov ktorí sa dotazovali na firmu AC Heating. Ako by ste mali zaujem na tom nesirit ich dobre meno na Vasom domacom trhu. Pochybujem ze by ste nemali svoj nazor na uvedenu firmu, ktorej dobre meno je zname aj na Slovensku. Ste teda tendencní alebo sa len mylim...
  • 24. 3. 2009  22:35
  • Slavomir Jankular

Dotazy v poradně byly směřovány zda má někdo zkušenost s AC Heating. My jí nemáme, proto jsme neodpovídali. Náš názor tedy můžeme tvořit jen pouze podle jejich webové prezentace, kde se píše mimo jiné: "Dle našich velmi pečlivých analýz je z dlouhodobého hlediska poměrně nevýhodné investovat do ohřevu TUV čistě pomocí tepelného čerpadla... " Z této věty je vidět, že dodavatel problematice ekonomiky provozu tepelných čerpadel pravděpodobně nerozumí, nebo zastírá skutečnost, že dodávané tepelné čerpadlo neumí teplou vodu za rozumných investičních nákladů ohřívat. V průměrném rodinném domě se totiž spotřebuje 4 000 kWh tepla pro ohřev teplé vody a to stojí ročně v elektrickém bojleru při dnešních cenách elektřiny přes 10000 Kč. Tepelné čerpadlo země/voda ohřeje vodu v bojleru o 6 600 Kč levněji než elektrický bojler a vzduchové tepelné čerpadlo (i s relativně mizerným topným faktorem 2) o 5000 Kč levněji. To je za 10 let provozu úspora minimálně 50 000 Kč. OHŘEV TEPLÉ VODY TEPELNÝM ČERPADLEM SE TEDY ROZHODNĚ VYPLATÍ. Tepelné čerpadlo s frekvenčním měničem je skvělá věc, ale když neumí ohřívat celoročně teplou vodu v bojleru, tak to není vhodné zařízení do novostavby rodinného domu. Skvělým řešením ale může takové čerpadlo být například u starších domů, kde by budování rozvodů k novému bojleru bylo technicky nebo cenově nevýhodné.
  • 25. 3. 2009  12:59
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku