Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Zdravim, stavim novy RD, tepelna ztrata u nej ma byt 9,2kW, vytapena plocha 281m2, obyvatelne podkrovi, nebude zadny jiny zdroj tepla, takze TČ bude jak na topeni tak na ohřev vody, bylo mi navrzeno tč stiebel eltron wpc 13, ktere je pomerne drahe, myslite ze se mi vyplati tento model, nebo bude stacit model s nizsim vykonem? Dekuji za info
  • 24. 3. 2009  18:49
  • jirka

Zde vidím rozpor v tepelné ztrátě a vytápěné ploše, které spolu příliš nekorespondují. Pokud je plocha opravdu 281 m2, tomu odpovídá tepelná ztráta 12 - 15 kW. Pak je navržené tepelné čerpadlo správné. Pokud je ztráta opravdu 9,2 kW (to znamená, že dům je mimořádně kvalitně zateplen), pak je navržené tepelné čerpadlo příliš velké.
Stiebel je kvalitní značka, a můžu jí doporučit. Pokud se Vám zdá cena vysoká, poptejte nějakou konkurenční firmu (například IVT nebo VIESSMANN) a uvidíte že cena se pak sníží:-)
  • 25. 3. 2009  13:23
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku