Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

TČ voda - voda

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý deň, prosím o radu ohľadne TČ voda-voda. Mám vyvŕtanú studňu do skaly (hĺbka 100m, výdatnosť cca 0,44 lit/sec (26 lit/min) a uvažujem využiť túto studňu jednak na polievanie (v letnom období) a jednak ako TČ (v zimnom období). Chýba mi však druhá studňa, kde by som odvádzal ochladenú vodu, nakoľko náklady na jej vybudovanie by boli neprimeranou záťažou. Preto uvažujem odvádzať ochladenú vodu priamo do kanalizácie. Dá sa, prosím, vypočítať, koľko ochladenej vody by sa muselo odviesť za vykurovaciu sezónu cca 5 mesiacov (išlo by o vykurovanie domu o zastavanej ploche 150m2)? Ochladená voda sa odvádza nepretržite počas prevádzky TČ, alebo v určitých intervaloch?
Vďaka za odpoveď.
  • 23. 3. 2009  15:12
  • Jozef Tóth

Tepelné čerpadlo může mít výkon pří této vydatnosti studny do 8 kW. Bude brát cca 1 500 l/h a to cca 2 500 provozních hodin za rok to je cca 3 800m3 vody. V zimě se bude čerpat v podstatě nepřetržitě. Pouštět tuto vodu do kanalizace je obvykle zakázané nebo budete muset platit stočné.
  • 25. 3. 2009  13:42
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku