Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

IVT vs. ALPHA INNOTEC

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Vazeny Pane,

nejprve bych vam chtel podekovat za tuto velmi dobrou web stranku, ktera dava nezavazne informace o tepelnych cerpadlech.

Mame postavenou hrubou stavbu naseho rodinneho domku. Je to vetsi domek s odhadovanou tepelnou ztratou 15kW. Oslovil jsem 3 dodavatele: Nibe, IVT a Alpha Innotec ohledne tepelnych cerpadel zeme-voda. Z techto tri jsem to zuzil na IVT, ktere mi doporucuji Greenline C 11 Plus (od firmy IVT Nachod) a Alpha Innotech (od El-projekt.cz), kteri mi jeste neposlali podrobnou cenovou nabidku, ale zdaji se byt velmi dobri. Ktereho z techto dvou dodavatelu (IVT ci A/I) by jste doporucoval? Nebo by jste se soustredil na treti moznost - Nibe?

Mockrat dekuji za odpoved
  • 16. 3. 2009  10:57
  • martin bednar

Všechna uváděná tepelná čerpadla jsou kvalitní a pokud je vyberete neuděláte chybu. Při výběru mezi Innotec a IVT bych volil IVT z důvodu desetileté záruky na kompresor a větším zkušenostem dodavatele. Ale záleží i na ceně jakou Vám oba dodavatelé nabídnou.
  • 16. 3. 2009  14:10
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku