Pravidla použití poradny

  1. Dotazy se musí týkat tepelných čerpadel, dotací na tepelná čerpadla, případně navazujících technologií
  2. Dotazy nesmí obsahovat komerční reklamu a komerční odkazy
  3. Dotazy nesmí poškozovat dobré jméno ABECEDY
  4. Dotaz nesmí obsahovat vulgarismy a nesmí být v rozporu s právními předpisy, dobrými mravy či veřejným pořádkem (např. nesmí napadat jiné osoby).
  5. Využití informací z poradny je na riziko uživatelů poradny.

Odbornou bezplatnou poradnu webu ABECEDA ČERPADEL provozuje a spravuje od 1.1.2021 společnost GT Energy s.r.o., která se zabývá energetickým poradenstvím, projektováním zdrojů tepla s tepelnými čerpadly, dodávkami a servisem tepelných čerpadel různých značek.

Odpověď na dotaz tazatele vychází výlučně z informací poskytnutých tazatelem a případně z veřejně dostupných informací a představuje nezávazný názor provozovatele poradny opírající se o jeho praktické znalosti a zkušenosti.

Provozovatel poradny není odpovědný, pokud danou otázku někdo jiný posoudí jinak.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah příspěvků zveřejněných před 1.1.2021.

Provozovatel poradny neodpovídá za obsah dotazů tazatelů.

Provozovatel poradny si vyhrazuje právo odstranit jakýkoli dotaz a to bez udání důvodu.

Namrzání TČ HOT JET

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku
předchozí | další

Dobrý den,máme tč Hotjet ASK8.V tomto období,kdy se teploty pohybují kolem 2-3 stupňů se mi stává,že se na vnitřní straně výparníku (za vrtulí) vytvoří námraza,která se po uvolnění oddělí a spadne přímo na vrtuli.Nezbyde mi než čerpadlo vypnout,rozebrat a odstranit ledovou krustu,aby nedošlo k poškození vnitřních částí. Chci se zeptat,jestli je toto běžný jev,nebo je chyba v čerpadle (konstrukce,odtávání,...). Teď,když uslyším obrovský rachot z venku,vím co se přihodilo. Poprvé mne to celkem vyplašilo,když jsem netušil ve 3 ráno co se děje. Jen se děsím,kdy budeme mimo domov a nevypnu okamžitě čerpadlo,co z něj zbyde.
  • 27. 10. 2012  12:43
  • Petr Volf

To je samozřejmě chyba tepelného čerpadla. Zřejmě dochází k odtávání později než je potřebné a ledu je tam pak už moc. Reklamujte to u výrobce nebo dodavatele.
  • 28. 10. 2012  16:23
  • Správce
předchozí | další

Přidat doplňující dotaz jen pro autora příspěvku